Vítejte ve světě pohlednic !

letak

Vítejte na stránkách věnovaných místopisným pohlednicím. Tedy pohlednicím klasickým, papírovým. Tyto pohlednice se v poslední době staly objektem zájmu pouze sběratelů. V běžném životě byly prakticky zcela vytlačeny MMS a SMS zprávami. Myslím si, že je to škoda ! Vždyť není daleko doba, kdy pohlednice zdobily pracovní stoly, různé nástěnky nebo jiné plochy, kde je mohl kdekdo obdivovat.

Možná největší skupinou pohlednic jsou pohlednice zeměpisné, geografické, místopisné. Vždyť každý určitě poslal někomu pohlednici z hradu, zámku, města či jiné zajímavosti z výletu, dovolené či jiné aktivity. Tyto pohlednice jsou k dostání prakticky na každém kroku, neboť i reklamní pohlednice restaurace, hotelu nebo muzea jsou vlastně místopisnými pohlednicemi.

Edice pohlednic Český místopis bude zobrazovat zajímavá místa v naší vlasti, mnohdy taková, která by neměla šanci se na pohlednicích objevit.

Vedle atraktivních cílů ze známých míst naší vlasti tak budete mít možnost spatřit na pohlednicích i místa, která jsou trochu mimo zájem turistů. Budou to jednak malé vesnice či osady, ale také třeba různé pomníky či přírodní úkazy. Pohlednice z edice "Český místopis" s vyobrazením pro Vás neznámého místa by Vás pak mohla na toto místo přilákat. A v tom by měl být hlavní úkol edice - seznámit turisty s dalšími zajímavými místy v celých Čechách.

Jednotlivé pohlednice budete moci zakoupit v infocentrech, obchodech, trafikách, obecních úřadech, restauracích . Prostě všude tam, kde bude o ně zájem. Seznam míst s prodejem pohlednic se tady objeví časem. Na konkrétním prodejním místě by mimo pohlednic z okolí mohly být v prodeji pohledy i z jiného regionu, které by pak měly přitáhnout k návštěvě " na živo".